birds

Press releases - detail

Night Night tisková zpráva
(datum: 14.12.2007)

Pražská turntablistická dvojice BIRDS BUILD NESTS UNDERGROUND (Petr Ferenc a Michal Brunclík) tvoří hudbu založenou na přesazování zvuků starých praskajících vinylů do nových situací. Preparované a manipulované LP desky jsou pro BBNU zdrojem hudebních útržků a ploch, jejichž použití je ovlivněno výhradně estetickými hledisky. Birds Build Nests Underground nejsou postmoderním projektem těžícím z hříček popkulturních významů a citací, jejich cílem je tvořit krásné, tak nějak zvláštně známé-neznámé písně. Svou tvorbu označují za HUDBU POD HUDBOU – zkoumání detailů mikroskopem repetice a změny rychlosti.

První koncert BIRDS BUILD NESTS UNDERGROUND proběhl v roce 2003, od té doby soubor vystoupil na koncertech a festivalech zasvěcených industriálu, noise, soudobé vážné hudbě i urban electronics (Stimul, Alternativa, Pražský industriální festival, Art’s Birthday, Noise NoD atd…). Na svém kontě má účast na několika kompilacích, hudbu k filmům amerického režiséra Josepha Cahilla a divadelnímu představení Silence – No Technology. Od roku 2007 BBNU na koncertech vystupují s filmovým tvůrcem Martinem Ježkem, jehož manipulace s 8mm filmy na dvou paralelně běžících projektorech je blízká jejich analogové estetice a hledání půvabu nalezeného.

Debutové album Night Night bylo nahráno v roce 2005 a vychází ve formě dvanáctipalcové LP desky v číslovaném nákladu 333 kusů vlastním nákladem na značce Love Nest. Ze čtyř kompozic alba dvě jsou soundtracky k němým filmům Josepha Cahilla, spoluautorem části Hospital je pražský noiseový projekt Seismic Wave Factory.
BACK